KNIŽNÍ VELETRH
V pátek 15.5.2026 se 4 třídy našeho gymnázia účastnily již 31. literárního veletrhu a festivalu Svět knihy Praha 2026.
Po deváté hodině jsme měli sraz před branou Výstaviště Praha v Holešovicích. Nejdříve jsme udělali naši oblíbenou “group photo” a poté si šli veletrh co nejvíce užít.
Na výstavišti jsme navštěvovali především Křižíkovy pavilony, kde se nacházelo mnoho nejen vydavatelů, ale i samotných autorů. Setkali jsme se například s vydavatelstvími Luxor, Crew-Manga, Host nebo s Českým rozhlasem.
Mohli jsme se také obohatit o nové znalosti, a to právě v sálech, které byly pojmenovány po nejznámějších českých autorech.
V těchto sálech probíhaly přednášky na různá témata týkající se literatury.
K dispozici samozřejmě nesměly chybět stánky s občerstvením. Domů jsme si z těchto stánků mohli odnést jedinečné kelímky s tematickým potiskem.
Děkujeme našim češtinářkám a češtinářům za možnost účasti na takové akci.
Vojtěch Hübel



