banner noc vedcu 2012

Rok se s rokem sešel a Laborky Vás opět zvou na Noc vědců, tentokrát jako oficiální partner této evropské akce.
Připravujeme pro Vás celonoční zajímavý program. Hlavní přednášky se budou točit okolo CERN, na to máme pozvané skvělé vědce - doc. RNDr. Jiřího Dolejšího, Csc. z Ústavu částicové a jaderné fyziky MFF UK, Ing. Michla Marčišovského z CERN a je také připravena zajímavá přednáška RNDr. Dany Holečkové, ředitelky ZOO Dvůr Králové, která z mého pohledu udělala z této ZOO úžasnou zahradu s Afrikou na dosah.
Představíme Vám překonání světového rekordu Laborek a Zázraků přírody "Vzduchové dělo", zařádíme si v laboratořích, vyrobíte si vlastní vzduchové dělo, se kterým si můžete i zasoutěžit, představíme Vám 3D tiskárnu, 3D skener, čeká Vás spousta biologických zajímavostí, budeme si hrát s ohněm, vyzkoušíte si pokusy s vlastním tělem, uděláme vám termofotografii atd.
V úterý 19.9. také dorazily nové kukly do našeho tropického motýlária, tak doufáme, že se budou líhnout akorát podle plánu.
Akce je vhodná pro děti i dospělé, hlavně pokud Vás baví věda a rádi si hrajete.
Pro odvážlivce bude opět možnost přespání ve škole. Ospalci mohou ulehnout dříve (bude upřesněno), než v 01:00.
Těšíme se na Vás.
Program akce (bude se operativně upravovat :-)) - ke stažení je ZDE.   Info o dalších místech konání akce www.noc-vedcu.cz.
Vstupné na Noc vědců ZDARMA.
program noc vedcu 2012 cmyk resize
Noc vědců spadá do projektů 7. rámcového programu EU (FP7–PEOPLE –2012 –NIGHT). Koordinátorem za Českou republiku je Techmania Science Center o.p.s. v Plzni, partnery projektu jsou kromě Gymnázia V.B.Třebízského ve Slaném Masarykova univerzita Fakulta chemická VUT v Brně, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Česká astronomická společnost, Hvězdárna a planetárium hlavního města Prahy, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, iQpark Liberec, Mendelova univerzita v Brně, Univerzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta UK v Praze a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze.
plakat noc vedcu 2012 web
Děkujeme všem, kteří naši akci podporují..... Díky.

  

Joomla templates by a4joomla